Jak vznikla tato akce (původně Černokost. Paďour) ?

 
V roce 1998 se u piva dva kamarádi nepohodli o tom, čí že to moped je vlastně rychlejší. Odřich Eder a Vlasta Lískovec tehdy v restauraci U Hálů v Kostelci nad Černými lesy uzavřeli sázku a na předem stanoveném okruhu poměřili síly svých strojů. Kdo tenkrát zvítězil není důležité. Byl to de facto nultý ročník později vzniknuvší tradice, která trvá dodnes. Zhruba do roku 2006 byla tato  jízda pojata vesměs jako závod, ačkoliv původní myšlenka byla trochu jiná. Do roku 2006 byly udělovány ceny za umístění, nicméně po několika nešťastných událostech během  minulých a tohoto (osmého) ročníku bylo rozhodnuto, že se Paďour nebude jezdit jako závod malých motorek, ale vyjížďka a přehlídka těchto strojů. Bohužel, ne každý to takto pojmul a tak se i v posledních ročnících setkáváme s účastníky, kteří vyloženě závodí. Jak však bylo řečeno, Černokostelecký Paďour od roku 2007 NENÍ ZÁVOD a nikdy v budoucnu již nebude.
 
 

Noví pořadatelé

 
Hlavní organizátor Vlasta Lískovec předal v roce 2011 pořadatelství Paďoura Pavlovi Paduchovi, potažmo se ujali organizace také Martin a Aleš Kohoutkovi, s organizací pomáhají také další přátelé.
13. ročník se tedy jel poprvé s novým organizačním týmem. To však nemohou dodnes přenést přes srdce pitomci od Hajlů a neustále nám hážou klacky pod nohy.
 

Smutný 14. ročník

 

Krátce před 14. ročníkem Paďoura přišla bohužel velmi smutná zpráva o úmrtí Vlasty Lískovce, zakladatele, dlouholetého organizátora a patrona této akce. Černokostelecký Paďour na počest Vlasty proto nesl v roce 2012 přívlastek "Memoriál Vlasty Lískovce".

 
 

Nový Paďour v Pivováru a vyhlídka do budoucna

 
Současný organizační tým by rád  myšlenku vyjížďky starých "Paďourů" rozvinul akce, která předvede udržované a pokud možno vyšperkované "splašené trubky"  v celé své kráse.
 

V roce 2013 se pořadatelský tým rozhodl změnit místo konání, a to z kapacitních důvodů. Nově se Paďour startoval od Černokosteleckého pivovaru, namísto dosavadního místa konání - restaurace U Hálů. 15. ročníku (2013) se účastnilo 40 strojů.

Změna místa konání se setkala s pozitivními ohlasy, a proto i další ročníky budou startovat opět v Černokosteleckém pivováru.

 

16. ročník s rekordní účastí

 
16. ročník Černokosteleckého Paďoura odstartoval 5. července 2014 ve 14.00 hodin od Černokosteleckého pivovaru, a to s rekordní účastí 64 jezdců. Tento ročník byl nově obohacen o doprovodný program pro děti (MiniPaďour, trampolína, pískoviště, houpačky) a tombolou pro diváky i účastníky. Počasí se také umoudřilo a malá sprška přišla až v samotném závěru programu.
 

17. ročník opět rekordní ! (a zmoklý) :-)

 
 
17. ročník Černokosteleckého Paďoura startoval poprvé v červnu, a to 13. 6. 2015. Sjelo se rekordních 73 účastníků a přišly se podívat stovky diváků. Počasí si dost pohrávalo, nejprve všechny trápilo dusno a vedro ( 35°C), aby následně všechny účastníky během vyjížďky schladil přívalový déšť. Ale to nakonec neubralo na kráse této akce a účastníkům i divákům se 17. Paďour velice líbil. Těšíme se na viděnou na 18. ročníku v pivováru, máme opět několik novinek. Nechte se překvapit ;-) .
 
 

18. ročník opět zmoklý, ale úspěšný

 
 
 
18. ročník Černokosteleckého Paďoura startoval 25. června 2016 a zúčastnilo se 70 jezdců. Chyběli chlapci z Kozojed, kteří tvoří početnou enklávu naší akce. Byli tou dobou na svém tradičním výjezdu do hor. Nicméně, přijelo plno účastníků z blízkého a i velmi vzdáleného okolí, což nás těší. Počasí bylo dost podobné jako na 17. ročníku 2015, dusno, teplota kolem 30°C a přeháňky. Akce se ale jinak velmi vydařila a těšíme se naviděnou na 19. ročníku 2017 ;-)

 

 

19. ročník na pohodu

 
19. ročník Černokosteleckého Paďoura odstartoval 17. června 2017 za účasti 65 jezdců. Počasí vyšlo ideálně odpoledne bylo příjemných 22°C a slunečno. Pouze jeden účastník nedojel a jeden neodstartoval. Nejdelší cestu k nám vážil pan Jiří Řezníček z dalekého Klenčí pod Čerchovem u Domažlic.

 

20. ročník s novým názvem !!!

Od roku 2018 se mění název akce na Černokostelecké Padesátky !

16. ročník Černoko