Otázky a odpovědi

Kdy a kde se konají Černokostelecké Padesátky ?

Černokostelecké Padesátky 2019 odstartují v sobotu 14. května 2022 ve 14.00 od Černokosteleckého Pivováru (www.pivovarkostelec.cz) v Kostelci nad Černými lesy. Zápis účastníků bude probíhat od 12.00 do 13.30 hodin.

Navigace v pivovaru zde: navigace_v_pivovaru.jpg

Platí se nějaké startovné ?

Ano platí. Vzhledem k tomu, že s Padesátkami souvisí i náklady na organizaci, věcné ceny, diplomy, upomínkové předmědy, ozvučení, provoz webu, propagaci atd., je nutné tyto náklady pokrýt, jinak by tento podnik nemohl dále fungovat. Startovné je 300,- Kč, jež zahrnuje občerstvení (3 a nápoje a něco k snědku - bude upřesněno zde na webu a na místě).

Jídlo a pití bude k dispozici cca. od 12ti hodin ve stáncích na nádvoří. VOUCHERY NEPLATÍ VE VÝČEPU / RESTAURACI !!! ZDE SE SAMOZŘEJMĚ OBČERSTVIT MŮŽETE, ALE ZA HOTOVÉ.

/Tyto informace se mohou do dne konání ještě změnit/.

 

 

Kdo se může zúčastnit ?

Obecně každý, kdo má řidičák skupiny "A", provozuschopný stroj se zaplaceným povinným ručením a platnou technickou prohlídkou.

Musím se nějak registrovat ?

Přihláška přes web není povinná, zapíštete se v den a na místě konání. Pokud se chcete předběžně přihlásit, můžete tak učinit přes formulář "Přihláška" zde na webu, nebo mailem na padesatky.kostelec@seznam.cz, případně telefonicky na čísla uvedená u pořadatelů. Pomůžete nám tak zhruba odhadnout počet účastníků.

Kudy vede trasa jízdy Padesátek ?

Kompletní popis trasy, mapu ke stažení a odkaz na vyznačenou trasu na www.mapy.cz najdete v sekci "Trasa Padesátek".

Mohu se zúčastnit, když nemám platný technický průkaz nebo zaplacené povinné ručení ?

V takovém případě účast nedoporučujeme. Tyto skutečnosti sice nemusíte pořadateli prokazovat, nicméně pokud se přesto rozhodnete jet a budete zastaveni hlídkou PČR (jede se za plného provozu), můžete mít problém a proto raději neriskujte.

Mohu se zúčastnit, pokud mi ještě nebylo 15 let nebo nemám řidičský průkaz sk. A?

Ano, můžete, ale pouze jako spolujezdec a s povinnou výbavou (přilba) na stroji, který je uzpůsoben k přepravě dvou osob. Takovýto účastník také získá po dojezdu pamětní diplom. Spolujezdci neplatí startovné, ale také jim nenáleží vouchery na občerstvení.

Jak se bude startovat ?

Předpokládá se hromadný start. Pokud bude počet účastníků vyšší jak 50, bude se startovat po skupinách, které určí pořadatelé.

Jsou nějak zajištěny nebezpečné křižovatky při startu ?

Ano. Akce je oficiálně komunikována s PČR, která zajistí bezpečný průjezd rizikovými místy při startu. Na některých místech bude asistovat Sbor dobrovolných hasičů. Samozřejmě je ale nutné dbát všech pravidel silničního provozu.

Co když mi během vyjížďky "klekne" stroj ?

To se samozřejmě může stát. Za startovním polem vyjede tzv. sběrný vůz, který případné smolaře doveze i se strojem zpět do místa startu, tj. do pivovaru.

Hodnotí se nějak účast na Padesátkách ?

Ano. Každý ze zúčastněných jezdců získá upomínkový diplom a samolepku. Mimo to se vyhlašuje kategorie "Moto roku" za nejudržovanější stroj a "Kostým roku" za nejoriginálnější převlek (např. pošťák, kominík, údržbář, policista atd. dle fantazie - pokud možno kostým poplatný roku výroby stroje). V těchto kategoriích získá vítěz putovní pohár a hodnotnou cenu. Ocenění účastníci též obdrží medaili. Vítěze obou kategorií určují od roku 2015 diváci a sami účastníci !

Co je registrační karta ?

Registrační karta je přihláška k účasti na Padesátkách, kde vyplníte několik málo údajů - Jméno a příjmení, typ motocyklu, kontaktní údaj a podpis souhlasu s podmínkami účasti. Registrační kartu si můžete zde na webu stáhnout, vytisknout a vyplnit a pak jí pouze odevzdáte pořadatelům. Vyplnit registrační kartu ale můžete samozřejmě i na místě v den startu.

Jsou Čerkonokostelecké Padesátky oficiální akcí ?

Ano. Máme povolení na průjezd hlavními komunikacemi od ŘSD a PČR. Policie bude též u této akce asistovat (start, průjezd křižovatkami, kde se kříží silnice I. třídy s komunikacemi nižší třídy). Na ostatních, pro průjezd nebezpečných místech, bude asistovat sbor dobrovoných hasičů Kostelec n. Č. l.

Dojel jsem na místo konání a došla mi šťáva. Co teď ?

Pokud vám zbyla ještě kapka v nádrži, nejbližší čerpací stanice je přímo v Kostelci nad Černými lesy, a to zde: mapy.cz/zakladni?x=14.8440580&y=49.9924262&z=17&source=firm&id=12982974 . Otevřeno denně 5 - 22 hodin.