Zajímavosti z Padesátek

 

 

Padesátky 2019 (4. května):

* Zúčastnilo se 52 jezdců. Nejmladší účastník Fr. Hon (16), nejstarší J. Horálek (76), nejvzdálenější účastníci: Martin a Oldřich Svobodovi z Holic, kostým roku: Radek Lomič, moto roku: /bude doplněno/. Zastoupení dle bydliště: Jevany (9), Kostelec (8), Kozojedy (6), Říčany (5), Zlenice (3), Skřivany (3), po jednom až dvou z Prahy, Kounic, Žleb, Hostivic, Kutné Hory, Vyžlovky, Dymokur, Doubravčan, Holic a Týnce nad Sázavou. 3 účastníci jízdu nedokončili (byli dovezeni sběrným vozem).  Živě vystoupily kapely Rockin´ Chair a Se Šesti.

Počasí bylo letos opravdu extrémní, už při startu začalo pršet a ochlazovat se a během vyjížďky přišlo několik lijáků, teplota 13, později pouze 7 stupňů.

 

Padesátky 2018 (23. června):

* Zúčastnilo se 66 jezdců. Letos opět bez Kozojedských a tak první příčku co do počtu účastníků obsadili Kostelečtí (9), dále účastníci z Jevan (7), z Prahy (5) a Říčan (5), z Českého Brodu (4), z Kounic (3), po dvou z Vlkančic, Chotutic, Kutné Hory, a po jednom z Jablonce nad Nisou, Zlenic, Holic, Tehova, Struhařova, Veltrus, Smiřic, Hradce Králové, Kolína, Doubravčan, Vyžlovky, Peček, Třebohostic, Břežan II, Dobrého Pole, Roztok u Prahy, Klenčí pod Čerchovem (nejdál !!!), Hostivic, Žleb, Klecan, Skřivan a Zásmuk. 4 účastníci nevyplnili odkud k nám přijeli. 

* Nejdelší cestu k nám vážil pan Řezníček z Klenčí pod Čerchovem !!!

* Pouze jeden účastník jízdu nedokončil a byl dovezen sběrným vozem (SDH Kostelec n. Č. l.)

* MOTO Roku: 1. místo: P. Horáček (Kostelec n. Č. l.), 2. místo: F. Hon (Kostelec n. Č. l.), 3. místo: J. Liška (Kostelec n. Č. l.), 4. místo: K. Kalianko (Kostelec n. Č. l.).

* KOSTÝM Roku obhájila I. Kašová z Kostelce n. Č. l. (kostým vinařka)

* Nejmladší účastník: F. Hon, nejstarší účastník: J. Splavec (Č. Brod), nejvzdálenější účastník: J. Řezníček (Klenčí pod Čerchovem).

Jak vidno, všechny hlavní poháry letos zůstaly v Kostelci.

* Padesátky poprvé zažily vystoupení live kapely - Rockin´chair z Říčan.

* Soutěž o Zlatý píst (rozborka a sborka karburátoru z fichtla na čas) vyhrál L. Lízner, ale vzhledem k tomu, že při vyhlášení již nebyl přítomen, byla cena předána 2. nejrychlejšímu - *bude doplněno*.

* Počasí. To je kapitola sama pro sebe. Už je skoro tradicí, že si s námi pohrává. Buď je vedro, nebo chladno a deštivo. To druhé platilo i pro letošní ročník, bylo pod mrakem, chvílemi přeháňky a teplota okolo 17°C. 

  

 

Paďour 2017 (17. června):

* Zúčastnilo se 65 jezdců. Letos dorazila Kozojedská enkláva, a tak její zastoupení bylo nejpočetnější (9) a v těsném závěsu jezdci z Jevan (8).

* Jednoznačně nejdelší cestu k nám vážil pan Jiří Řezníček na Mustangu, a to až z dalekého Klenčí pod Čerchovem u Domažlic (190 km !!!).

* Jeden účastník neodstartoval a jeden nedojel (byl přivezen sběrným vozem).

* Ankety a ocenění: pohár za Moto roku získal pan Petr Moravec z Kozojed za svou krásnou Jawu 550. Pohár za Kostým roku (žabák) si odnesla paní Iva Kašová z Kostelce n. Č. l. Pohár pro nejmladšího účastníka si odnesl Jirka Skořepa (16) z Hradce Králové a pohár pro nejstaršího účastníka pak pan Jiří Klokočník (69) Z Kolína.

* Zastoupení účastníků dle měst a obcí (od nejvyššího): Kozojedy (9), Jevany (8), Kostelec n. Č. l. (6), Praha (5), Praskolesy (4), Liblice u Č. Brodu (4), Český Brod (3), po dvou z Hradce Králové, Jablonce nad Jizerou !!!, Kolína, Kutné Hory, Říčan a Zásmuk a po jednom pak z Bylan, Čechtic, Dobrého Pole, Holic, Hostivic, Jizbic u Náchoda !!!, Klecan, Klenčí pod Čerchovem (nejdál) !!!, Kounic, Osnice, Příbrami, Skřivan, Veltrus a Vlašimi.

* Počasí nás dopoledne trochu strašilo mraky a větrem, ale odpoledne se vyčasilo a bylo příjemných 22°C, i když to pofukovalo, ale pro vyjížďku na fichtlu ideální.

 

Paďour 2016:

* Zúčastnilo se 70 jezdců, nevíce z Prahy (9) a Bylan (8). Bohužel chyběla Kozojedská enkláva, která byla tou dobou na tradičním výletě do Jeseníků, jinak by letos počet zúčastněných jistě atakoval hranici stovky jezdců.

* Suverénně nejdál to k nám měli pánové Mečír, Kobrle a Faistner až z dalekého Jablonce nad Jizerou !!!

* Dva účastníci neodstartovali (defekt na stroji) a dva přijeli pozdě (15.00) - chlapci ze Zásmuk, příště musíte vyjet dřív ;-) . Všichni, kdož odstartovali, dojeli do cíle.

* Ankety a ocenění: Moto i Kostým roku - shodně paní Markéta Moravcová z Bylan, Nejmladší účastník: Honza Kmoníček (Hořice u Jičína), Nejstarší účastník: Bedřich Splavec (Český Brod), Paďouřice roku: Dagmar Líbalová (Český Brod), Šnek roku: , Spěchálek roku: Jiří Liška (Kostelec n. Č. l.).

* Zastoupení účastníků podle měst a obcí: Praha (9), Bylany (8), Český brod (6), Jevany (6), Kostelec n. Č. l. (4), Říčany (4), Jablonec nad Jizerou (3) !!!, Liblice (2), Třebohostice (2), Hovorčovice (2), Vyžlovka (2), Pečky (2), Líbeznice (2) a po jednom Hořice (Jičín) !!!, Svojetice, Hradec Králové !!!, Osnice, Milovice, Klecany, Strančice, Skřivany, Dobré Pole, Dobrovice, Černé Voděrady, Kamenice-Ládví, Pečky, Nučice, Holice, Bečváry, Kutná Hora, Konojedy.

* Počasí bylo velice podobné jako na 17. ročníku. Vedro (dusno) celé odpoledne, 33°C a v závěru programu drobný, ale trvalý déšť.

 

Paďour 2015:

* Zúčastnilo se opět rekordních 73 jezdců, 3 znich jízdu nedokončili (byli přivezeni safety carem).

* Letos měl Paďour jednoho suverénně nejmladšího účastníka - Honzu Kmoníčka (15) až z dalekého Jičína.

* Nejstarším účastníkem byl pan Lehovec (74) z Českého Brodu.

* Velkým unikátem byl stroj Stadion S23, který se vyráběl v roce 1962 a jen v malých sériích výhradně pro vývoz. Dále pak bílý "šlapací" pařez - prototyp.  Foto najdete ve fotogalerii.

* Pořadí ankety Moto roku: 4. místo: p. Pobuda, 3. místo: p. Havelka, 2. místo: p. Liška, 1. místo: p. Moravec

* Pohár Kostým roku získal pan Nečesánek.

* Počasí si s námi letos hrálo, po startu přišly 3 bouřkové přeháňky za sebou. Déšť nás letos bohužel více či méně doprovázel celým odpolednem, teplota 31°C.

* Zastoupení účastníků dle měst a obcí:  Kozojedy (14), Kostelec n. Č. l. (překvapení !!!) (10), Jevany (7), Konojedy a Český Brod shodně (4), Praha, Bylany, Kounice, Hradec Králové !!! shodně (3), po dvou z Kutné Hory, Vyžlovky, Peček, Zlenic !!! a Dobrého Pole, a po jednom z Kladna !!!, JIČÍNA !!!, Zvánovic, Babic, Struhařova, Skřivan !!!, Benešova !!!, Říčan, Kolína, Nučic, Stříbrné Skalice a Prusic.

Krátké video ze startu zde: www.youtube.com/watch?v=TekPipEVkl8&feature=youtu.be

 

Paďour 2014:

* Zúčastnilo se rekordních 64 jezdců, letos vesměs na Pionýrech, Mustanzích, Babettách a Stationech.

* 4 účastníci jízdu nedokončili: 2 byli přiveženi sběrným vozem, 2 do pivovaru vůbec nedojeli :-)

* Pohár "moto roku" získal pan Pavel Kostřánek z Peček za velmi pěkného Mustanga, pohár pro "kostým roku" získal pan Karel Kalianko z Kostelce n. Č. l. za velice originální příslušenství k motocyklu.

* Počasí vyšlo, polojasno / oblačno, 26°C.

KRÁTKÝ ZÁZNAM STARTU LETOŠNÍHO PAĎOURA Z AUTOKAMERY ZDE: www.youtube.com/watch?v=YjxpDkE5E0g

  

Paďour 2013:

* Zúčastnilo se 40 jezdců, převážně na Pionýrech, ale zastoupeny byly též hojně "Pařezy", k vidění byly i Stadiony, Jawetty atd.

* Jeden účastník jízdu nedokončil a jeden neodstartoval (píchlá pneumatika).

* Pohár "moto roku" získal p. Liška z Kostelce n. Č. l., "kostým roku" pak p. Lízner z Vyžlovky.

* Muž s koženou brašnou projel a dojel :-).

* Video ze startu Paďoura 2013: www.youtube.com/watch?v=jKyPM0-K1ls

* Video z autokamery (2013): https://www.youtube.com/watch?v=0nN1mybhklk&feature=youtu.be